Zimný čas


Tento rok som si sľubovala, že pred sviatkami sa určite naháňať nebudem. Ako to už býva, bolo to presne naopak a tak sa dnes po dokončení objednávok na vianočné koláčiky konečne púšťam pripraviť niečo aj pre nás doma - nech neplatí, že obuvníkove deti chodia bosé :)

Najväčší úspech mali kávové zrná s gaštanovým pyré a sezamové brownies s čokoládovo-sezamovou polevou, ktoré sú mojimi jednoznačnými tohtoročnými favoritmi.

Ak sa na prípravu koláčikov takisto ešte len chystáte, orechové košíčky, cícerové meringues, gaštanovo-hrozienkové rezy alebo brusnicové rožteky môžu byť výbornou voľbou.

Ak budete chcieť maškrtiť, ale zároveň sa stále neprejedať sladkými koláčikmi, môžete vyskúšať voňavú Perníkovú zmrzlinu.

Na konci článku nájdete viac receptov, ktoré Vás možno inšpirujú a pripravíte ich k vianočnému stolu.

Napečené, nenapečené, no hlavne vo svete, kde sme obklopení matériou, nezabudnime si všímať tie podstatné veci. Venovať svoj čas tým, ktorých máme radi a tomu, čo máme radi a čo nás napĺňa. Sadnúť si, nadýchnuť sa a všimnúť si, že zimný slnovrat opäť nastal a že najkrajšie je, keď aj človek má vnútri slnko v duši...

Pokojné sviatky všetkým tvorom...

1. Brusnicové rožteky

2. Raw kokosové ježe

3. Cícerové meringues

4. Domáca čokoláda

5. Figové guličky

6. Guličky z kakaových bôbov

7. Orechové košíčky

8. Kávové zrná s gaštanovým pyré

9. Gaštanovo-hrozienkové rezy

10. Teplý čokoládový nápoj

11. Falafel z červenej šošovice

12. Ovocný náopj s koreninami


Najnovšie