Vedomé jedenie

July 1, 2016

  

 

Nebude to nič nečakané, keď poviem, že mám rada jedlo. Veľa dobrého jedla. Mám však rada, keď je jedla tak akurát. Vnímali ste už ten pocit, keď by ste si ešte z toho dobrého jedla dali, ale už nezvýšilo? Aké je nám vtedy vzácne? Keď nastane opačná situácia, máme doma haldy jedla, nevieme už čo s ním, a tak ho najlepšie rozdávame po rodine a známych ako prejav dobromyseľnosti? Vtedy sa jedlo stáva nepotrebným putovným objektom. No jedlo je vzácnosť. 
My by sme ho mali vnímať ako vzácnosť. Mali by sme vnímať celú jeho cestu, od počiatku až kým k nám dorazí na tanier. Aj to je dôvôd, prečo mám rada jedlo pripravené z poctivých a známych surovín. Častokrát však pozorujem ľudí, ako jedia jedno sústo za druhým, v zhone, bez zamyslenia. A častokrát je to kúpené jedlo s neznámym obsahom. Napríklad také sladkosti, častokrát majú veľmi záhadné zloženie či umelé prísady.  Dá sa takéto jedlo vedome vychutnať?  
Všimla som si, že nekvalitných jedál sú vždy veľké kvatná, zatiaľ čo tých poctivejších, tých nájdeme vždy menej. Kvalitné dobré jedlo je vzácnosť. Jeho cesta k nám je vzácnosť. Nie je nad to, zjesť dobré poctivé jedlo vedome. S vďakou za to, že ho máme pred sebou, že dá nášmu telu, čo potrebujeme, a s vedomím, že vieme, čo jeme. Nájdite si čas pre seba, jedzte pomaly, v kľude a s vedomím, že to, čo prijímate, je vzácnosť. 

Please reload

Najnovšie

December 21, 2017

September 23, 2017

January 11, 2017

July 1, 2016

Please reload

  • Black Instagram Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now