FIGOVO - KONOPNÉ GULIČKY (RAW CAKE POPS) 

figové guličky, figovo - konopné guličky, konopné guličky, zdravé guličky, zdravé maškrtenie, raw guličky, raw cake pops, tekvicové guličky, tekvica, figy, konopné semienka
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

Tento recept môžete podávať tradične ako guličky alebo použiť špajdle a vytvoriť tak akési nepečené raw cake pops. Príprava nezaberie veľa času, no zároveň vytvoríte pekný efekt, ideálny na nejakú oslavu (alebo len tak, pre potešenie). Nemám príliš výkonný mixér, preto som si prípravu uľahčila pridaním 2 PL vody.  Hotové guličky môžete obaliť čokoládou v dvoch vrstvách, aby boli poriadne čokoládové. Alebo ich môžete obaliť jedenkrát a zvyšok použiť ako fondue a hotové, semienkami posypané guličky namáčať. Guličky som nakoniec posypala v dvoch vrstvách, lebo konopné semienka nie sú úplne biele, tak aby pekne žiarili. Toto množstvo vyjde na približne 12 guličiek. 

Ingrediencie

Guličky

200 g sušených fíg

2 PL vody

3 PL tekvicových semienok

1 PL konopného prášku

1 PL konopných semienok

Čokoláda

2 PL kokosového oleja

1 - 2 PL tekutého sladidla podľa výberu

6 PL kakaového prášku

konopné semienka na obaľovanie

špajdle na napichovanie

Postup

  1. Tekvicové semienka rozmixujte na jemnú múčku. 

  2. V mixéri zmiešajte figy, pomleté tekvicové semienka, konopný prášok a konopné semienka. Ak máte menej výkonný mixér, pridajte 2 PL vody, aby sa suroviny ľahšie rozmixovali. Mixujte, kým nevznikne hladká zmes.

  3. Vytvarujte guličky a každú napichnite na špajdľu.

  4. V hrnčeku zmiešajte všetky suroviny na čokoládu a guličky v nej obaľte. 

  5. Keď poleva mierne stuhne, posypte jednou až dvomi vrstvami konopných semienok.