WHITE BEAN TOAST 

avocado toast, acvo toast, healthy toast, avocado toast with mungo beans, avokádový toast, toast s avokádom, zdravý toast, avokádový toast s mungo fazuľkami, avokádo mungo fazuľa
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

Tento recept môžete podávať tradične ako guličky alebo použiť špajdle a vytvoriť tak akési nepečené raw cake pops. Príprava nezaberie veľa času, no zároveň vytvoríte pekný efekt, ideálny na nejakú oslavu (alebo len tak, pre potešenie). Nemám príliš výkonný mixér, preto som si prípravu uľahčila pridaním 2 PL vody.  Hotové guličky môžete obaliť čokoládou v dvoch vrstvách, aby boli poriadne čokoládové. Alebo ich môžete obaliť jedenkrát a zvyšok použiť ako fondue a hotové, semienkami posypané guličky namáčať. Guličky som nakoniec posypala v dvoch vrstvách, lebo konopné semienka nie sú úplne biele, tak aby pekne žiarili. Toto množstvo vyjde na približne 12 guličiek. 

Ingrediencie

250 g white beans /cooked or presserved/

1 onion

1 small red pepper

1 clove garlic

1 Tbsp tomato paste 

½ tsp liquid sweetener / optional / 

Salt

Black pepper

Olive oil

6 toasts 

Chooped parsley to garnish

Postup

  1. Chop onion finely. On the mediem heat, Cibuľku nakrájajte nadrobno. Na panvici rozohrejte olej a cibuľku chviľu opražte. 

  2. Medzitým nadrobno nakrájajte červenú papriku a pridajte ju k cibuľke.

  3. Po chvíľke pridajte fazuľu, prelisovaný cesnak, rajčinovú pastu, sladidlo, osoľte a okoreňte. 

  4. Panvicu odstavte z ohňa. Pridajte citonovú šťavu, dobre premišajte a hotovú fazuľku navrstvite na chlebíky alebo iné pečivo.

  5. Podávajte teplé.