AVOKÁDOVÝ TOAST S MUNGO FAZUĽKOU

avocado toast, acvo toast, healthy toast, avocado toast with mungo beans, avokádový toast, toast s avokádom, zdravý toast, avokádový toast s mungo fazuľkami, avokádo mungo fazuľa
press to zoom
press to zoom
press to zoom

Ak máte radi avokádo, určite ste už skúšali rôzne nátierky od guacamole až po vidličkou roztlačené a ochutené avokádo. V tomto recepte som zvolila kombináciu jednoduchej avokádovej nátierky, drobných mungo fazuliek a bezlepkového semienkového chleba. Chute sa krásne dopĺňajú, sýtosť mungo fazuliek a „krémovosť“ avokáda vyváži jemná červená cibuľa. Jediné, na čo sa treba pripraviť, je naklíčenie mungo fazuliek aspoň dva dni vopred. Ak ste sa s klíčením fazuliek ešte nestretli, pod receptom pridávam postup, ako ich naklíčiť. 

Ingrediencie

1 avokádo

1 strúčik cesnaku

30 g mungo fazuliek

1 červená cibuľa

citrónová šťava

himalájska soľ

tekvicové semienka

čerstvá alebo sušená petržlenová vňať

toast / chlebík podľa výberu

Postup

  1. Naklíčte mungo fazuľu.

  2. V miske roztlačte vidličkou avokádo, pridajte prelisovaný cesnak, soľ a pokvapkajte citrónovou šťavou.

  3. Toasty natrite avokádovou nátierkou, posypte mungo fazuľou, tekvicovými semienkami a petržlenovou vňaťou.

  4. Ozdobte červenou cibuľou pokrájanou na tenké mesiačiky.

Klíčenie mungo fazuliek

Do misky vložte mungo fazuľu, prepláchnite, následne ju zalejte vodou a nechajte odstáť cez noc. Na druhý deň vodu zlejte a mungo fazuľu znova prepláchnite. Fazuľu by ste mali prepláchnuť niekoľkokrát za deň. Fazuľu nechávam stáť pri izbovej teplote. Po dvoch dňoch už budete mať fazuľu naklíčenú, môžete ju ale nechať dlhšie, klíčky budú väčšie.